Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Тиждень імунізації

Дата: 9 квітня о 13:46, Оновлено 21 квітня о 14:04
Автор: Кривко Т. П.
68 переглядів

З 27 квітня по 3 травня 2025 року в Україні буде відзначатися Український тиждень імунізації (в рамках заходів Всесвітнього та Європейського тижня імунізації). Мета цієї ініціативи – наголосити на критичній важливості вакцинації як найбільш ефективного способу захисту від інфекційних захворювань. В умовах сучасних викликів, коли національна безпека країни залежить від здоров'я кожного громадянина, вакцинація набуває особливого значення.

Казка про те, як стати супергероєм ► Батьки за вакцинацію

Маленький БУ: серія 4 | Візит до лікаря

Маленьке містечко “Час робити щеплення”

Вакцини - справжні герої | ЯК ГОВОРИТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ В НУШ?

Календар профілактичних щеплень

Гепатит Б. Захворювання викликає вірус, який вражає печінку. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу і раку печінки. Людина може померти. Зараження відбувається при контакті з кров’ю чи іншими рідинами інфікованої людини. Вірусом можна заразитися при контакті з інфікованими медичними інструментами, у побуті (зубна щітка, залізний гребінець, ножиці, якими користувалася інфікована людина). Відомі випадки зараження дітей вірусом гепатиту В у пісочниці після уколу шприцом, який раніше використовували для наркотиків. Вакцинація є найефективнішим способом запобігти цьому захворюванню. В результаті повного курсу вакцинації виробляється імунітет на все життя.

Туберкульоз Захворювання викликає бактерія. Інфекція передається від хворої людини до здорової при чханні та кашлі. Наукові дослідження продемонстрували що діти, яким не робили щеплень, хворіють на туберкульоз у 15 разів частіше, ніж ті, хто своєчасно отримав щеплення. Захист після вакцинації діє впродовж 7-10 років.

Дифтерія Захворювання викликає бактерія, яка здатна виробляти потужний токсин. В основному, дифтерія проявляється у вигляді «ангіни», під час якої у горлі утворюються плівки, що іноді ускладнюють дихання. Токсин, який виробляє дифтерійна бактерія, потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше — серце (викликаючи міокардит), нервову систему, нирки. Передається від хворої людини або носія збудника. В останньому випадку, носій не має симптомів, але від нього можливо заразитися. Вакцинація проти дифтерії є дуже ефективною, вона запобігає розвитку захворювання та ускладнень. Для підтримки імунітету проти дифтерії необхідне повторне введення вакцини за схемою згідно з календарем щеплень (дорослі ревакцинуються раз на 10 років).

Кашлюк Інфекцію викликає бактерія. Захворювання характеризується ураженням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який порушує дихання — аж до його зупинки. Передається повітряно-крапельним шляхом від хворого. Часто повторно хворіють діти старшого віку та дорослі без типових ознак кашлюка, у яких хвороба перебігає легко. Але такі особливості призводять до того, що саме діти старшого віку та дорослі є тими, від кого заражаються малюки. Таким чином важливо пам’ятати, що кашлюком хворіють у будьякому віці, але у дітей першого року життя це захворювання перебігає вкрай важко, викликає такі ускладнення як ураження легень (пневмонія) та ушкодження головного мозку, яке може призвести до смерті. Вакцинація запобігає тяжким проявам захворювання й захищає від ускладнень хвороби. Сформований в результаті повного курсу вакцинації імунітет проти кашлюку зберігається впродовж 5-7 років на той період життя дитини, в якому хвороба перебігає найтяжче.

Правець Захворювання викликає бактерія, яка виробляє потужний токсин, що вражає нервову систему. Хвороба проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток. Хвора людина відчуває сильні болі. Від 5 до 10% хворих помирають. При тяжких формах правця смертність сягає понад 50%. Передається при потраплянні забрудненого ґрунту до рани, через заражені предмети (наприклад, цвях у землі, або при укусах). Вакцинація проти правця є дуже ефективною і запобігає розвитку захворювання. Для підтримки імунітету проти правця необхідне повторне введення вакцини за схемою згідно з календарем щеплень (дорослі ревакцинуються раз на 10 років).

Поліомієліт Захворювання викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти й воду. Вірус поліомієліту вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна. Вакцинація є єдиним ефективним засобом запобігти цьому захворюванню.

Хіб-інфекція (гемофільна інфекція) Інфекцію викликає бактерія Hib (Haemophilus influenzae типу b), яка передається повітрянокрапельним шляхом від старших дітей до малюків. У дітей до 5 років Хіб є збудником пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника (епіглотит) що призводить до задухи, запалення середнього вуха (отит), гнійного запалення суглобів (артрит), запалення кістки (остеомієліт), «зараження» крові (сепсис). Вакцинація запобігає розвиткові цих захворювань.

Кір Захворювання викликає вірус. Кір надзвичайно заразний, передається повітрянокрапельним шляхом від хворого ще до початку типових проявів – висипки. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Ускладненнями кору можуть бути пневмонія й енцефаліт (ураження головного мозку). Кір може призвести до смерті. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання.

Краснуха Захворювання викликає вірус, який передається повітряно-крапельним шляхом. У більшості дітей хвороба перебігає легко, навіть без суттєвих симптомів. Коли ж хвороба перебігає з симптомами, то краснуха проявляється висипом та незначним підвищенням температури. У деяких випадках — запаленням суглобів (артрит). Краснуха небезпечна для жінок під час вагітності, адже може призвести до втрати дитини або до розвитку вроджених вад серця та ураження інших органів у малюка. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання.

Епідемічний паротит (свинка) Це захворювання викликає вірус. Воно характеризується ураженням слинних залоз, підшлункової залози, статевих залоз. Вірус може вражати нервову систему (викликати менінгіт, енцефаліт), втрату слуху. У чоловіків здатен викликати безпліддя. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом від хворого, котрий може й не мати типових проявів «свинки».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.